Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A. zajmą się serwisem MJR

4 sierpnia 18. Wojskowy Oddział Gospodarczy z Wejherowa poinformował o udzieleniu zamówienia Wojskowym Zakładom Elektronicznym S.A. w sprawie realizacji wieloletniego serwisu i wsparcia technicznego systemu rakietowego NSM znajdującego się na wyposażeniu Morskiej Jednostki Rakietowej. 

Decyzja o udzieleniu zamówienia została podjęta 21 lipca, a prace będą miały wartość 36 mln złotych z VAT – umowa ma obowiązywać do końca 2022 roku. W procedurze zastosowano negocjacje z wybranym podmiotem, co ma związek z faktem, że jedynie WZE S.A. dysponuje potencjałem technicznym zdolnym do realizacji zamówienia. Część prac zostanie zlecona podwykonawcom.  

Przedmiotem zamówienia jest serwisowanie i wsparcie techniczne wyrzutni rakiet NSM MLV, wozu dowodzenia dowódcy dywizjonu SCV, wozu dowodzenia dowódcy baterii BCV, wozu kierowania środkami walki CCV, samochodu transportowo-załadowczego TLV, ruchomego węzła łączności MCC MCCB, urządzenia do testowania rakiet BAT oraz rakiet NSM (umowa nie obejmuje serwisu rakiet). W ramach prac specjaliści WZE S.A. mają usuwać niesprawności i konserwować sprzęt wojskowy. Obecnie Morska Jednostka Rakietowa składa się z dwóch dywizjonów ogniowych wyposażonych w system NSM. Dotychczas dwukrotnie wykonała strzelania rakietowe na poligonie w Norwegii. 

Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A., w ramach zobowiązań offsetowych, realizują projekt Centrum Produkcyjno-Serwisowego Pocisków Rakietowych NSM. Pierwsze pociski mają trafić do Zielonki w 2021 roku. Wcześniej wybudowano i uruchomiono Centrum Wsparcia Serwisowania i Zarządzania Konfiguracją Systemu NSM. 

(Łukasz Pacholski) Foto: Łukasz Pacholski
Teldat
reklama BMS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc