Zaloguj

Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A. naprawią radary NUR-22

WZE S.A. podpisały umowę w sprawie realizacji usługi naprawy głównej dwóch stacji radiolokacyjnych NUR-22. Fot. Łukasz Pacholski

22 listopada 1. Regionalna Baza Logistyczna z Wałcza poinformowała o podpisaniu umowy z należącymi do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Wojskowymi Zakładami Elektronicznymi S.A. w sprawie realizacji usługi naprawy głównej dwóch stacji radiolokacyjnych NUR-22 wraz z ich modyfikacją.

Powyższa umowa została zawarta 16 listopada i ma wartość 37 mln PLN z VAT. Ma zostać zrealizowana w latach 2021-22. Usługa jest prowadzona w ramach procedury przyspieszonej, którą uruchomiono w sierpniu bieżącego roku. Zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, WZE S.A. ma przywrócić pełną sprawność techniczną wszystkich zespołów oraz podzespołów stacji radiolokacyjnej. Część prac będzie zrealizowana jedynie pod warunkiem, kiedy zamawiający otrzyma potwierdzenie od dysponenta środków budżetowych, że w 2022 roku otrzyma stosowne środki finansowe na pełną realizację usługi.

Stacje radiolokacyjne NUR-22 były produkowane przez krajowy przemysł obronny w latach 1998-2003. Są zamontowane na podwoziach czteroosiowych ciężarówek Tatra 815. WZE S.A. sukcesywnie podpisują z jednostkami Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych kolejne umowy na prace serwisowo-modyfikujące stacji radiolokacyjnych NUR-22. W ramach remontów głównych otrzymują nowy resurs międzyremontowy na okres dziesięciu lat.

 

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 comments on “Wojskowe Zakłady Elektroniczne S.A. naprawią radary NUR-22”

  1. Remont i modernizacja ok niemniej jednak warto się także skupić na jak najszybszym wprowadzeniu do linii nowych polskich radarów których rozwój trwa od wielu lat a niezbędnym wydaje się tutaj rozbudowanie i modernizacja obecnej infrastruktury zakładów Pit-Radwar aby wreszcie zwiększyć ich zdolności produkcyjne. Potrzeby są spore na nowe stacje radiolokacyjne dla systemów obrony powietrznej, artylerii czy programów Noteć i Sona, Najwyższy czas postawić na prawdziwy dynamiczny rozwój własnego przemysłu w tej dziedzinie.

  2. Gdzie jest Sajna? Gdzie jest Bystra? Gdzie jest P-18PL? Gdzie jest PET-PCL? Gdzie jest Warta?

    Wszystko opóżnione o lata świetlne. Zaczynamy Narew i nie mamy czym jej naprowadzać!

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc