Zaloguj

Wojsko Polskie dostanie nowe Rosomaki-S

1 maja minister Mariusz Błaszczak poinformował w mediach społecznościowych, że Wojsko Polskie ma otrzymać kolejną partię transporterów opancerzonych Rosomak-S, które służą do przewozu obsług oraz wyrzutni przenośnych zestawów przeciwpancernych Spike. 

Według deklaracji ministra, planowana umowa ma zostać zawarta w trzecim kwartale bieżącego roku i obejmować 60 pojazdów. Ma to być kolejna, już czwarta upubliczniona, transakcja realizowana przez polski przemysł obronny w ramach inicjatywy utrzymania potencjału gospodarki w czasie walki ze skutkami pandemii wirusa SARS-CoVid-19. 

Nieoficjalnie umowa ma objąć podwozia bazowe, które już zostały wyprodukowane przez firmę Rosomak S.A. i odebrane przez wojsko – mowa zarówno o sprzęcie pochodzącym z produkcji w ramach realizacji umowy z 2013 roku (zamówiono wówczas 307 sztuk). Nie można także wykluczyć, że do przebudowy wykorzystane zostaną także podwozia z pierwszego kontraktu. 

Transportery Rosomak-S to pozbawiona uzbrojenia wersja bazowa transportera Rosomak, która w przedziale transportowym jest wyposażona w fotele dla żołnierzy oraz stelaże do przewozu wyrzutni oraz przeciwpancernych pocisków kierowanych Spike. 

(Łukasz Pacholski) Foto: Łukasz Pacholski
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

11 comments on “Wojsko Polskie dostanie nowe Rosomaki-S”

  1. Gdzie jest artyleria laserowa i tysiące dronów Antoniego M? Gdzie jest flota gwiezdna i piechota kosmiczna Antoniego M? Gdzie są czołgi podwodnego służące do zdobywania Królewca? Gdzie kawaleria powietrzna na spodkach?

  2. Wyjsc wystrzelic i zginac nie docierajac SPOWROTEM do rosomaka . Wyrzutnia powinna byc zabudowana na podwoziu wtedy jest ruch predkosc i mozliwosc szybkiej ucieczki po strzale.

  3. Wyjsc wystrzelic i zginac nie docierajac SPOWROTEM do rosomaka . Wyrzutnia powinna byc zabudowana na podwoziu wtedy jest ruch predkosc i mozliwosc szybkiej ucieczki po strzale.

  4. To ruskie sobie na bwp po 4 wyrzutnie Plus dzialo a tu rosomak taksówka będzie bez uzbrojenia

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc