Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Wojska Obrony Terytorialnej – nowa jakość w SZ RP

12 kwietnia w Cytadeli Warszawskiej odbędzie się konferencja naukowa Wojska Obrony Terytorialnej – nowa jakość w SZ RP. Patronat nad tym wydarzeniem, organizowanym przez dowództwo WOT, objął miesięcznik „Wojsko i Technika”.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 9.00 rano a wykład otwierający – Obrona Terytorialna jako element strategii odstraszania wygłosi były wiceminister Obrony Narodowej prof. Romuald Szeremietiew. W pierwszej części konferencji poruszone zostaną liczne tematy dotyczące polskiej OT: Obrona terytorialna i Wojska Obrony Terytorialnej w myśli politycznej Polski współczesnej; Utworzenie Wojsk Obrony Terytorialnej jako odpowiedź na nowe zagrożenia bezpieczeństwa państwa; WOT w odpowiedzi na zagrożenie. Studium przypadku; Wojska obrony terytorialnej w historii Polski (wybrane aspekty) oraz Powszechna Obrona Narodowa podstawą bezpieczeństwa narodowego RP.

Część druga z kolei będzie poświęcona przykładom tworzenia podobnych formacji w innych państwach: Kanadzie, Rosji, Stanach Zjednoczonych i państwach skandynawskich. Na koniec przewidziany jest wykład prof. Pawła Makowca o historycznych doświadczeniach Armii Krajowej, które mogą być pomocne w organizowaniu współczesnej skutecznej polskiej OT.

(SZP)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc