Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Wojna na Ukrainie. Straty według Kijowa i Moskwy

Ukraińcy szacują straty rosyjskie na ponad 8000 zabitych, rannych, zaginionych i jeńców. Rosjanie przyznają się do utraty nieco ponad 2000 zabitych i rannych. Fot. SG SZU.

2 marca sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Ołeksij Daniłow poinformował podczas wystąpienia w kanale telewizyjnym Rada, że Siły Zbrojne Federacji Rosyjskiej miały dotąd stracić w wojnie z Ukrainą ok. 8000 żołnierzy.

W tej liczbie żołnierzy, miałoby się znaleźć ok. 6000 zabitych i 2000 zaginionych. Według Daniłowa, oni „gdzieś wędrują, bo uciekli przed wojną, zdecydowana większość z nich nie miała pojęcia, co ich na Ukrainie spotka”. Daniłow twierdzi też, że większość rosyjskich żołnierzy wysłanych przeciwko Ukrainie „nie jest agresywna”. Jako główne powody zaginięć Ukraińcy podają braki  w paliwie i żywności oraz problemy z orientacją w terenie. Część oddziałów rosyjskich miała po prostu się zgubić. Ukraińskie dane najprawdopodobniej nie obejmują jeńców, ci są zresztą od kilku dni systematycznie wymieniani na pojmanych przez Rosjan żołnierzy ukraińskich.

Czy rosyjskie straty w ludziach są rzeczywiście tak wysokie, jak twierdzi Kijów? Wątpliwe. Moskwa podała w tym samym dniu, że rosyjskie straty sięgnęły 498 zabitych i nieco ponad trzykrotnie więcej rannych. I do tych danych, sądząc po potwierdzonych rosyjskich stratach w pojazdach, należy podchodzić ostrożnie, one z kolei mogą być zdecydowanie zaniżone.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc