Zaloguj

Wodowanie RSN Fearless

26 stycznia w stoczni ST Engineering w Singapurze odbyła się uroczystość wodowania wielozadaniowego okrętu wojennego RSN Fearless, ósmego i jednocześnie ostatniego przedstawiciela typu Independence budowanego na zamówienie Marynarki Wojennej tego współczesnego polis.

Budowa jednostki rozpoczęła się na początku 2018 roku. Obecnie w służbie znajduje się już pięć z nich, a pozostałe trzy mają dołączyć do końca 2020 roku. Ich głównym zadaniem jest pełnienie zadań patrolowych na wodach okalających Singapur oraz na zabezpieczeniu szlaków handlowych, które są narażone na ataki ze strony zorganizowanych grup przestępczych. W Marynarce Wojennej Singapuru zastępują patrolowce typu Fearless.

Jednostki typu Independence zostały zamówione w styczniu 2013 roku. Każda z nich posiada kadłuby o wymiarach 80x12 metrów oraz wypornością 1200 ton. Etatowa załoga składa się z 23 osób, jednak przewidziano dodatkowe miejsca, m.in. dla zespołu technicznego lub grupy abordażowej. Uzbrojenie pokładowe obejmuje automatyczną armatę Leonardo Super Rapid kalibru 76 mm, dwa bezzałogowe stanowiska Hitrole z wkm kalibru 12,7 mm, jedno bezzałogowe stanowisko Mk.38 z armatą kalibru 25 mm oraz pionowe wyrzutnie pocisków przeciwlotniczych MICA VL. Na rufie znalazło się także lądowisko dla średniego śmigłowca pokładowego.

(ŁP) Foto: Ministerstwo Obrony Singapuru
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc