Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Wielozadaniowe samochody HMMWV jednostki GROM do naprawy

JW GROM poszukuje podmiotu, który będzie prowadzić prace obsługowo-naprawcze przy flocie wielozadaniowych pojazdów rodziny HMMWV. Fot. st. chor. Arkadiusz Dwulatek Combat Camera DO RSZ

12 grudnia Jednostka Wojskowa GROM poinformowała o uruchomieniu postępowania przetargowego w sprawie realizacji usług obsługowo-naprawczych pojazdów wielozadaniowych rodziny HMMWV.


Podmioty zainteresowane udziałem w postępowaniu mają czas na składanie ofert do 21 grudnia tego roku, a same usługi mają być realizowane do końca 2021 r. Obok ceny drugim kryterium podlegającym ocenie będzie długość gwarancji na zrealizowane prace. Co ciekawe, tym razem zamawiający upublicznił część szczegółów postępowania. Zabiegi mają obejmować stacjonujące w Warszawie pojazdy w wersjach: M1097A2, M1025A2, M1151A1, M1165A1 i M1152A1. Co ważne, zamawiający wymaga dostępu do zatwierdzonych przez producenta (AM General LLC) instrukcji technologicznych obsług i napraw, używania nowych części zamiennych komponentów zgodnych z instrukcjami, a także sprzętu diagnostycznego zgodnych z instrukcjami i normami producenta.

Pomimo faktu, że od wprowadzenia do służby w Wojsku Polskim pierwszych samochodów rodziny HMMWV upłynęło 16 lat, dotychczas nie odnotowano zlecania prac obsługowo-naprawczych podmiotom cywilnym. Były one realizowane siłami jednostek logistycznych, przede wszystkim podległych 10. Brygadzie Logistycznej w Opolu. Z tego też względu przetarg JW GROM może być ciekawym przeglądem możliwości szybkiej adaptacji rynku usługowo-naprawczego do nowych potrzeb Wojska Polskiego, a przede wszystkim Wojsk Specjalnych.


GROM eksploatuje nieokreśloną liczbę samochodów rodziny HMMWV, które były dostarczane w ramach programów pomocy wojskowej Stanów Zjednoczonych związanych z rozbudową potencjału tego rodzaju wojsk. Obecnie stanowią one uzupełnienie innych typów pojazdów służących w Wojskach Specjalnych, m.in. Oshkosh M-ATV przekazanych w liczbie 45 sztuk przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych w ramach programu EDA.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc