Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

Więcej Rosomaków M-3

18 września Inspektorat Uzbrojenia poinformował o podpisaniu umowy z firmą Rosomak S.A. w sprawie dostarczenia do Wojska Polskiego partii kołowych transporterów opancerzonych Rosomak M-3. 

Powyższa umowa została zawarta 14 września, jednak nie została ujęta w uroczystości podpisania umów pomiędzy Inspektoratem Uzbrojenia i polskim przemysłem obronnym zorganizowanej przez Ministerstwo Obrony Narodowej. Ma ona wartość 4,2 mln złotych bez VAT – obejmuje przebudowę do standardu M-3 trzech transporterów, które będą pochodzić z zasobów Wojska Polskiego. Negocjacje rozpoczęły się 26 sierpnia, a zastosowanie procedury negocjacyjnej wynikało z faktu, że jedynie Rosomak S.A. dysponuje kompetencjami oraz wyłącznymi prawami do realizacji prac przy transporterach rodziny Rosomak. 

Rosomak M-3 to wersja transportera kołowego, która jest wyposażona w obrotnicę z uzbrojeniem strzeleckim. Dotychczas były eksploatowane przez kontyngenty wojskowe w Czadzie oraz w Afganistanie. W jednostkach Wojska Polskiego służą m.in. jako podwozia pod wozy dowodzenia. Umowa na przebudowę trzech wozów do wersji M-3 to jedna z dwóch, które zawarto pomiędzy Inspektoratem Uzbrojenia i firmą Rosomak S.A. 14 września, druga dotyczyła przebudowy i dostawy do Wojska 60 wozów w wersji Rosomak-S. 

(Łukasz Pacholski) Foto: Łukasz Pacholski
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

One comment on “Więcej Rosomaków M-3”

  1. Co ze smigliwcami szturmowymi typu apache lub viper dla WP a tych pare bleck hovk to też glowy nie urywa nie wspomne o tych dla Marynarki Wojennej typuj Sikorski ch6ba trzeba dokonać liczniejszych zakupów a nie tych pare sztuk jak do tej pory

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc