Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Więcej pojazdów inżynieryjnych dla Wojska Polskiego

Fot. Dowództwo Operacyjne Sił Zbrojnych

Pod koniec maja Agencja Uzbrojenia oraz 2. Regionalna Baza Logistyczna ogłosiły postępowania przetargowe, których celem jest zakup dla jednostek Wojska Polskiego kolejnej partii wyspecjalizowanych pojazdów inżynieryjnych.

27 maja 2. Regionalna Baza Logistyczna ogłosiła otwarte postępowanie, którego celem jest zakupu spycharko-ładowarek. Podmioty zainteresowane udziałem mają czas na składanie ofert 25 czerwca, a same dostawy miałyby zostać zrealizowane w latach 2024-27. W ramach zamówienia zaplanowano zakup 44 egzemplarzy, z czego połowa w opcji kontraktowej. W ostatnich latach głównym dostawcą sprzętu tej klasy dla Wojska Polskiego jest Huta Stalowa Wola S.A., która produkuje spycharko-ładowarki SŁ-34C.

Z kolei Agencja Uzbrojenia, 30 maja, upubliczniła informacje o uruchomieniu procesu zakupowego uniwersalnych zestawów do budowy podpór mostów tymczasowych. W tym przypadku mowa o procedurze negocjacyjnej z uprzednią publikacją zaproszenia do ubiegania się o zamówienie. W tym przypadku podmioty zainteresowane udziałem mają czas na przesyłanie zgłoszeń do 12 lipca – sama realizacja umowy jest zaplanowana na okres 2026-29. Celem zakup jest zakup dwunastu kompletów – każdy z nich składa się z dwóch koparek na podwoziu gąsienicowym wraz z niezbędnym osprzętem do wbijania pali i budowy podpór wraz z dwoma zestawami niskopodwoziowymi do ich przewozu.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc