Zaloguj

Więcej M-345 dla Włoch

13 czerwca koncern Leonardo poinformował o podpisaniu kontraktu z Ministerstwem Obrony Włoch w sprawie zakupu drugiej transzy odrzutowych samolotów szkolno-treningowych M-345, które mają stanowić ważny element w procesie szkolenia pilotów wojskowych w tym kraju.

W ramach czerwcowego zamówienia Leonardo dostarczy Siłom Powietrznym trzynaście samolotów, które będą kosztować Rzym 300 mln euro. Dodatkowo umowa obejmuje pięcioletni okres wsparcia logistycznego oraz naziemne systemy szkolno-treningowe. Maszyny dołączą do pięciu M-345, które zostały zakontraktowane w styczniu 2017 roku. Łączne zapotrzebowanie włoskiego lotnictwa wojskowego opiewa na około 45 sztuk, które mają zastąpić flotę 137 egzemplarzy samolotów szkolno-treningowych MB-339. Pierwszy seryjny M-345 został oblatany pod koniec grudnia 2018 roku, natomiast wdrożenie do służby planowane jest na przyszły rok.

Odrzutowy samolot Leonard M-345 ma służyć do szkolenia pilotów, którzy w kolejnym etapie procesu przesiądą się na M-346 Master. W włoskim lotnictwie otrzymają oznaczenie wojskowe T-345A. Obecnie producent prowadzi działania marketingowe, które mają pozwolić na zdobycie klientów eksportowych, wśród potencjalnych kierunków wymienia się Francję oraz Amerykę Południową.

(ŁP) Foto: Leonardo
reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg
  • reklama Telesystem

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc