Zaloguj

Węgrzy zainteresowani KC-390

16 sierpnia prasa węgierska poinformowała, że władze węgierskie prowadzą rozmowy z Brazylijczykami dotyczące, ewentualnego, zakupu nieokreślonej liczby średnich samolotów transportowych Embraer KC-390.

Według dostępnych źródeł wstępne rozmowy odbyły się w czasie styczniowej wizyty premiera Orbana w Brazylii. Ich kontynuacja ma mieć miejsce w czasie planowanej na drugą połowę roku wizyty prezydenta Jair Bolsonaro na Węgrzech. Nawiązanie współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa jest jednym z priorytetów stosunków węgiersko-brazylijskich. Lobbing rządowy może ułatwić (potencjalne) szanse koncernu Embraer, który rozpoczął intensywne działania marketingowe KC-390 – pierwszym sukcesem został zakup pięciu egzemplarzy przez Portugalię, a także zgłoszenie do dialogu technicznego Drop, który jest początkiem prac Inspektoratu Uzbrojenia w projekcie wyboru następców dla C-130E Hercules. Dodatkowo Republika Czeska podpisała list intencyjny w sprawie zakupu dwóch egzemplarzy.

Węgierskie lotnictwo wojskowe nadal eksploatuje lekkie samoloty transportowe An-26, które (obecnie) stanowią uzupełnienie dla pasażerskich Airbus A319 – w Europie Centralnej jest to ostatnie państwo, które nie dokonało wyboru następcy. Według planów Budapeszt planuje kupić trzy nowe maszyny transportowe.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg
  • reklama Telesystem

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc