Zaloguj
reklama PIT-RADWAR

Węgrzy kupują H145M

29 czerwca Airbus Helicopters poinformował o podpisaniu kontraktu z węgierskim Ministerstwem Obrony w sprawie zakupu partii 20 wielozadaniowych śmigłowców H145M wyposażonych w moduł HForce.

Kontrakt obejmuje także szkolenie personelu oraz pakiet wsparcia logistycznego. Dzięki modułowi HForce, który został zamówiony wcześniej przez Serbię, śmigłowce będą mogły realizować zadania wsparcia ogniowego z wykorzystaniem szerokiego wachlarza środków bojowych. Według komunikatu koncernu Airbus, istnieje opcja integracji kierowanych pocisków klasy powietrze-powietrze. W ciągu ostatnich miesięcy to drugi sukces europejskiego potentata w kontaktach z Ministerstwem Obrony Węgier, wcześniej użytkownik kupił dwa (używane) samoloty Airbus A319, które będą wykorzystywane do zadań transportowych.

Śmigłowce H145 trafiły do sił zbrojnych Albanii, Boliwii, Niemiec, Kazachstanu, Serbii, Tajlandii, Turkmenistanu oraz Stanów Zjednoczonych. Ostatni z powyższych użytkowników kupuje maszyny montowane w Mobile w Alabamie. Dotychczas moduł HForce jest integrowany ze śmigłowcami dla Serbii, a część niemieckich jest wykorzystywana przez siły specjalne.

W grudniu zeszłego roku władze podpisały umowę na przywrócenie do służby sześciu Mi-24P – prace przeprowadzi przemysł rosyjski. Dzięki temu maszyny mają być eksploatowane do końca lat 20., co umożliwi pełne wdrożenie do służby nowych śmigłowców.

(ŁP) Foto: Airbus Military
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc