Zaloguj

WCBKT S.A. z kolejną umową w 2020 r. na dostawę sprzętu naziemnej obsługi statków powietrznych

12 maja Wydział Techniki Lotniczej 3. Regionalnej Bazy Logistycznej w Kutnie poinformował o podpisaniu umowy z Wojskowym Centralnym Biurem Konstrukcyjno-Technologicznym S.A. obejmującej dostawę do Sił Zbrojnych RP kolejnej partii sprzętu przeznaczonego do naziemnej obsługi statków powietrznych. 


Powyższa umowa została podpisana 8 maja br. i obejmuje dostawę dwóch lotniskowych dystrybutorów powietrza LDP/N na przyczepie. Zakup został poprzedzony negocjacjami z wybranym oferentem, które rozpoczęto pod koniec marca bieżącego roku.

Zastosowanie takiej procedury ma związek z analizą rynku, która wykazała, że jedynie WCBKT S.A. może zrealizować powyższe zamówienie, ze względu na fakt posiadania (na zasadach praw wyłącznych) dokumentacji technicznej do urządzenia LDP/N. Dodatkowo powyższy podmiot dysponuje kompetencjami do realizacji tego zlecenia.

LDP/N jest przeznaczony do napełniania instalacji statków powietrznych sprężonym powietrzem. W wersji zbudowanej na przyczepie jest zdolny do przewozu w ładowni lekkich samolotów transportowych Airbus C295M lub podobnych.

WCBKT S.A. od wielu lat projektuje i dostarcza urządzenia naziemnej obsługi statków powietrznych – NOSP, w tym ostatnio także wyposażenie hangarowo- lotniskowe, zarówno na rynek wojskowy, jak i cywilny.

W ostatnich tygodniach sprzęt tego producenta wielokrotnie posłużył m.in. do zabezpieczenia logistycznego ciężkich samolotów transportowych Antonow An-124 oraz An-225, które dostarczały ładunki potrzebne do walki ze skutkami pandemii wirusa SARS-Cov-2.

(Łukasz Pacholski) Foto: WCBKT S.A.
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc