Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

WCBKT S.A. dostarczy kolejne urządzenia obsługi naziemnej

WCBKT S.A. dostarczy do Wojska Polskiego kolejną partię urządzeń obsługi naziemnej, w tym 10 sztuk lotniskowych urządzeń zasilania elektroenergetycznego samolotów LUZES V/D seria V zabudowanych na ciężarówkach Jelcz 442.32. Fot. Łukasz Pacholski

26 listopada, Wydział Techniki Lotniczej 3. Regionalnej Bazy Logistycznej z Kutna poinformował o podpisaniu umowy na dostawę kolejnej partii urządzeń naziemnej obsługi statków powietrznych (NOSP), z należącym do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Wojskowym Centralnym Biurem Konstrukcyjno-Technologicznym S.A.

Powyższy kontrakt został podpisany 2 listopada br. W jego zawarciu zastosowano procedurę „udzielenia zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki, o którym mowa w art.415 ust 2 pkt 1, w związku z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo Zamówień Publicznych (dz.U. z 2021 roku, poz.1129 ze zm.”. Zastosowanie tej procedury ma związek z chęcią pełnego ujednolicenia wyposażenia w kategorii wyposażenia do naziemnej obsługi statków powietrznych znajdujących się w użytkowaniu Sił Zbrojnych RP.

WCBKT S.A. od ponad 30 lat produkuje i dostarcza do Sił Zbrojnych RP asortyment tego typu – jest przy tym jedynym właścicielem (na zasadach praw wyłącznych) dokumentacji technicznej oferowanych wyrobów, a ponadto jest jedynym podmiotem uprawnionym do ich wytwarzania i dystrybucji. Zdaniem zamawiającego, WCBKT S.A. dysponuje także niezbędnymi zdolnościami technicznymi oraz kompetencjami umożliwiającymi realizację zamówienia.

W ramach listopadowej umowy WCBKT S.A. dostarczy 10 sztuk lotniskowych urządzeń zasilania elektroenergetycznego samolotów LUZES V/D seria V, zabudowanych na podwoziu ciężarówek średniej ładowności wysokiej mobilności Jelcz 442.32, jeden lotniskowy dystrybutor powietrza LDP/N oraz jeden lotniskowy dystrybutor azotu LDA/N. Powyższy sprzęt trafi do baz lotniczych na terenie kraju, zgodnie z potrzebami.

Dostarczane przez WCBKT S.A. opracowane i wyprodukowane w spółce urządzenia naziemnej obsługi statków powietrznych (NOSP), są wykorzystywane w procesie obsługi wszystkich typów statków powietrznych użytkowanych w Siłach Zbrojnych RP oraz zabezpieczają, w razie potrzeby, proces obsługi wojskowych statków powietrznych innych państw, bazujących czasowo na terenie RP.

WCBKT S.A. jest aktualnie jedynym polskim producentem, który może kompleksowo zabezpieczyć potrzeby wojskowych lotnisk i  baz lotniczych nie tylko w zakresie urządzeń NOSP ale również sprzętu hangarowo-lotniskowego, w tym również dostarcza w pełni wyposażone nowoczesne linie technologiczne wykorzystywane w terminalach Cargo.

Każde urządzenie NOSP i wyposażenie hangarowo-lotniskowe produkcji WCBKT S.A. spełnia wszystkie wymagane normy i certyfikaty dotyczące jakości i bezpieczeństwa.

Teldat
reklama BMS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc