reklama Helikon-Tex

WCBKT S.A. dla Poczty Polskiej

27 kwietnia Wojskowe Centralne Biuro Konstrukcyjno-Technologiczne S.A. (WCBKT S.A.) z Warszawy podpisała umowę z Pocztą Polską S.A. na wykonanie i montaż dwóch linii technologicznych Cargo.


Linie technologiczne, służące do formowania oraz rozformowywania palet i kontenerów lotniczych, zostaną zainstalowane w obiektach należących Poczty Polskiej w Warszawie. WCBKT zapewnia także montaż, uruchomienie i instruktaż w zakresie użytkowania.

Do 2021 r. Poczta Polska chce poprawić swoją sieć logistyczną i zamierza przeznaczyć na ten cel znaczne środki. Elementem planu będzie stworzenie Centralnego Hubu Logistycznego, który miałby współpracować z Centralnym Portem Komunikacyjnym.

WCBKT S.A. od kilkudziesięciu lat dostarcza, opracowane i produkowane w spółce, urządzenia naziemnej obsługi statków powietrznych (NOSP), które są wykorzystywane do obsługi wszystkich typów statków powietrznych. Od niedawna wśród specjalności spółki jest także opracowanie i dostawa kompleksowego wyposażenia hangarowo – lotniskowego, zarówno dla odbiorców wojskowych jak i na rynek cywilny, w kraju i za granicą.

Zasilacze elektroenergetyczne produkcji WCBKT S.A. służyły m.in. do zabezpieczenia obsługi samolotu Air Force One podczas wizyty prezydenta USA Donalda Trumpa w Polsce, a także ciężkich samolotów transportowych Antonow An-124 Rusłan i An-225 Mrija, które dostarczały ładunki potrzebne do walki ze skutkami pandemii COVID-19.
Wyposażenie hangarowo-lotniskowe WCBKT S.A. coraz częściej znajduje zastosowanie na polskich lotniskach cywilnych. Jest to m.in. wyposażenie terminali towarowych, stelaże i przyczepy pod palety oraz kontenery, wózki bagażowe, a także schody pasażerskie i serwisowe przeznaczone specjalnie dla samolotów do przewozu VIP-ów oraz samolotów pasażerskich Airbus 320 i Boeing 737-800.

reklama Spy Shop

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullmagnifiercrossmenulisthighlightindent-increasesort-amount-asc