Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

WAT rozwija współpracę z IBM

Fot. Katarzyna Puciłowska/WAT

Wojskowa Akademia Techniczna podpisała porozumienie o współpracy z firmą IBM. Dokument rozszerza współpracę w zakresie badań naukowych oraz stanowi przepustkę do rozwoju programów edukacyjnych WAT, umożliwiając m.in. dostęp do kursów doskonalących umiejętności STEM i podnoszących kompetencje w tym zakresie.

Porozumienie otwiera również WAT nowe możliwości uczestniczenia w globalnych programach edukacyjnych IBM, a zwłaszcza w IBM SkillsBuild w celu wymiany doświadczeń w zakresie najnowocześniejszych technologii, takich jak chmura obliczeniowa, sztuczna inteligencja, cyberbezpieczeństwo, analiza danych, design thinking czy komputery kwantowe.

Cieszymy się z podpisania umowy, rozszerzającej współpracę z firmą IBM, partnerem, który ma bogate doświadczenie badawcze i praktyczne, między innymi w obszarze sztucznej inteligencji, cyberbezpieczeństwa, big data, chmur obliczeniowych, w tym technologii komputera kwantowego. Liczymy, że te działania w ramach programu IBM SkillsBuild będą się dalej rozwijać, a nasi studenci zyskają jeszcze większy dostęp do wyjątkowego środowiska naukowego – powiedział gen. bryg. prof. dr hab. inż. Przemysław Wachulak, Rektor-Komendant Wojskowej Akademii Technicznej.

Fot. Katarzyna Puciłowska/WAT

Jednym z elementów współpracy jest także udział ekspertów IBM w roli doradców, dzielących się praktycznymi wskazówkami w zakresie modyfikacji i aktualizacji wybranych programów kształcenia. Wśród korzyści dla studentów uczelni jest otrzymywanie cyfrowych certyfikatów, potwierdzających zdobycie konkretnych umiejętności w danym obszarze tematycznym.

Wojskowa Akademia Techniczna intensywnie rozwija swoją infrastrukturę informatyczną i stawia na kierunki łączące wiedzę teoretyczną z praktycznym zastosowaniem nowych technologii, między innymi związanymi z cyberbezpieczeństwem oraz obronnością, gdyż cieszą się one coraz większą popularnością wśród przyszłych studentów.

Podpisana właśnie umowa poszerza wcześniejszą współpracę, która w ubiegłych latach opierała się na udostępnianiu WAT nowoczesnego oprogramowania IBM do celów edukacyjnych.

Źródło: komunikat prasowy WAT i IBM

Teldat
reklama BMS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc