Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Warsztaty Polskiej Grupy Zbrojeniowej i Hyundai Rotem

Fot.: PGZ S.A.

Polska Grupa Zbrojeniowa zorganizowała we współpracy z Hyundai Rotem cykl warsztatów przemysłowych dotyczących potencjalnych obszarów strategicznej współpracy. Celem spotkań jest wypracowanie formuły partnerstwa PGZ z Grupą z Korei Południowej.

Warsztaty odbyły się zarówno w Warszawie jak i w kilku przedsiębiorstwach, wytypowanych w toku poprzednich spotkań jako potencjalne centra kompetencyjne dla wspólnych polsko-koreańskich projektów dot. przemysłu obronnego jak i oferty cywilnej.

Fot.: PGZ S.A.

–Formuła warsztatów ma finalnie doprowadzić do możliwości zawarcia porozumień przemysłowych pomiędzy naszą Grupą a naszym koreańskim partnerem. Rozmowy dotyczą wielu obszarów, w których koreańskie technologie i nasze kompetencje przekładają się na obopólne korzyści. W dwóch znaczących projektach, kołowym oraz gąsienicowym nasze interesy są zbieżne i liczę, że niedługo będziemy mogli ogłosić szczegóły tych przedsięwzięć – podkreślił Sebastian Chwałek, Prezes Zarządu PGZ S.A.

Polska Grupa Zbrojeniowa aktywnie rozwija swoją ofertę produktów i usług, które przekładałyby się na wzrost potencjału Sił Zbrojnych RP oraz formacji sojuszniczych. Pozyskanie tak renomowanego partnera, jakim jest Hyundai Rotem to szansa dla przedsiębiorstw Grupy na rozwój ich oferty m.in. w obszarze platform pancernych oraz kołowych, które byłyby produkowane oraz kompletowane w Polsce.

– Partnerski format współpracy to preferowana dla nas ścieżka pozyskania technologii kluczowych dla dalszego rozwoju oraz budowy autonomii Grupy w segmencie projektów pancernych i samochodowych  – dodał Chwałek.

Fot.: PGZ S.A.

Drugim filarem rozmów z koreańskim przedsiębiorstwem są rozwiązania, wyroby oraz usługi z przemysłu ciężkiego nakierowane na rynek cywilny. Pozyskanie wiedzy oraz technologii do ich produkcji i współpraca przy ofertowaniu pozwoliłoby na wzmocnienie oferty Grupy w segmencie rozwiązań pozamilitarnych.

Źródło: Informacja prasowa PGZ S.A.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

One comment on “Warsztaty Polskiej Grupy Zbrojeniowej i Hyundai Rotem”

  1. Współpraca z przemysłem Korei Południowej to bardzo ważna sprawa dla naszej obronności, Koreańczycy mają bardzo szerokie możliwości w wielu systemach obronnych jak i cywilnych. Koreańskie konstrukcje, przy których powinniśmy współpracować to między innymi czołg K2 Black Panter, okręty podwodne typu KSS-3, okręty bojowe, systemy przeciwlotnicze i przeciwokrętowe. Do tego sami mamy przynajmniej kilka produktów do zaoferowania

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc