Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

V Warszawskie Dni Kawaleryjskie 2018

Warszawskie Dni Kawaleryjskie w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbędą się już po raz piąty. Podczas tegorocznej edycji Szwadron Honorowy 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im. płk. Jana Kozietulskiego będzie obchodzić 14. rocznicę swojego powstania. W dniach 1-6 maja kawalerzyści-ochotnicy przeniosą gości w magiczne lata 20., aby jeszcze raz poczuć klimat przedwojennej Warszawy.

Warszawskie Dni Kawaleryjskie to kawaleryjskie święto, które co roku zmienia Łazienki Królewskie nie do poznania. Spacerowicze podziwiają galowe umundurowanie oraz maniery kawalerzystów, a także mogą z bliska obserwować ich piękne konie. Wśród atrakcji są również pokazy musztry konnej oraz Mazowieckie Klasyfikacje Kawaleryjskich Mistrzostw Polski Militari, w tym tak niecodzienne konkurencje jak władanie szablą i lancą.

Tegoroczne Warszawskie Dni Kawaleryjskie rozpoczną pokazy Szwadronu Honorowego na hipodromie w Łazienkach Królewskich planowane na 1 i 3 maja. Kulminacja obchodów nastąpi 4 maja, gdy w Łazienkach w godzinach będzie odbywać się konferencja naukowa, natomiast w JKS Umiastów k. Warszawy, gdzie na co dzień stacjonuje Szwadron Honorowy 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich, odbędą się dwie konkurencje kawaleryjskich zawodów konnych: ujeżdżenie i cross. Zawody wchodzą w skład Mistrzostw Polski Militari, w tym roku zorganizowanych jako memoriał płk. Jerzego Staniszkisa (oficera 3 Pułku Szwoleżerów) i Andrzeja Przewoźnika (przyjaciela i darczyńcy Szwadronu Honorowego 3 Pułku).

Piątkowe uroczystości zakończy Uroczysta Gala V Warszawskich Dni Kawaleryjskich wraz z ceremonią wręczenia nagród im. gen. bryg. Bolesława Wieniawy Długoszowskiego o godzinie 20:00 w Teatrze Królewskim w Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich. Nagrodzone zostają osoby szczególnie zasłużone dla kawalerii i kultywowania jej pamięci.

Kolejny dzień – 5 maja – rozpocznie się następną konkurencją klasyfikacji Mistrzostw Militari. Kawaleryjskie zawody strzeleckie o Puchar Niepodległej odbędą się na strzelnicy FSO przy ul. Jagiellońskiej 88/10b. Tymczasem na Hipodromie w Łazienkach emocji dostarczą konkurencje skoków przez przeszkody w klasach LL i L. Następnie o godzinie 18:00 na dziedzińcu Klasztoru OO. Bernardynów przy ul. Czerniakowskiej 2/4odbędzie się capstrzyk, a później o 20:30 uroczysty raut z okazji Święta Pułkowego.

Niedziela 6 maja rozpocznie się Mszą Świętą o 10:00 w Katedrze Polowej WP przy ulicy Długiej w Warszawie w intencji poległych, pomordowanych i zmarłych żołnierzy 3 Pułku Szwoleżerów Mazowieckich im. płk. Jana Kozietulskiego. Następnie o godzinie w Łazienkach Królewskich odbędzie się uroczysty apel na Tarasie Pałacu na Wodzie, w czasie którego zasłużeni dla Pułku szwoleżerowie i żołnierze z 15. Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej zostaną uroczyście uhonorowani odznaczeniami pułkowymi. O 15:00 zostanie rozegrana najbardziej widowiskowa konkurencja Mazowieckich Klasyfikacji Mistrzostw Polski Militari, czyli władanie bronią białą – lancą i szablą.

V Warszawskie Dni Kawaleryjskie zakończy ceremonia dekoracji zwycięzców Mazowieckich Klasyfikacji Mistrzostw Polski Militari, która odbędzie się na hipodromie w Łazienkach o 18:00.

V Warszawskie Dni Kawaleryjskie zostały objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości!

Zobacz więcej

HARMONOGRAM

1 i 3 MAJA 2018 r.
Pokazy Konne – Łazienki Królewskie

PIĄTEK, 4 MAJA 2018 r.
09:00 - 17:00 Konferencja Naukowa Łazienki Królewskie
10:00 - 12:00 Ujeżdżenie - Militari JKS Umiastów k.Warszawy
13:00 - 17:00 Cross - Militari JKS Umiastów k. Warszawy
20:00 Gala Wieniawy Teatr Królewski – Łazienki Królewskie (dla zaproszonych gości)

SOBOTA, 5 MAJA 2018 r.
09:00 - 12:00 Kawaleryjskie zawody strzeleckie o Puchar Niepodległej Strzelnica FSO – ul. Jagiellońska 88/10b
14:30 - 15:30 Skoki Przez Przeszkody - LL Hipodrom – Łazienki Królewskie
15:30 - 16:30 Skoki Przez Przeszkody - L Hipodrom – Łazienki Królewskie
18:00 - 19:00 Capstrzyk Czerniakowska 2/4, Warszawa
20:30 - 00:00 Raut - dla zaproszonych gości

NIEDZIELA, 6 MAJA 2018 r.
10:00 - 11:00 Msza Święta Katedra Polowa Wojska Polskiego
13:30 - 14:30 Uroczysty Apel, złożenie kwiatów Taras Pałacu na wodzie - Łazienki Królewskie
15:00 - 16:30 Władanie Lancą - Militari Hipodrom – Łazienki Królewskie
16:30 - 18:00 Władanie Szablą - Militari Hipodrom – Łazienki Królewskie
18:00 - 18:30 Ceremonia Dekoracji Zawodników Hipodrom – Łazienki Królewskie

Rzecznik Prasowy WDK:

st. szwol. Konrad Opałko media@3szwol.pl tel. 505-915-365

[cycloneslider id="v-warszawskie-dni-kawaleryjskie-2018"]

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc