Zaloguj

Uzbrojenie dla Kuwejtu oraz Bahrajnu

31 lipca Departament Stanu poinformował o wydaniu zgody na potencjalną sprzedaż do Kuwejtu oraz Bahrajnu pakietów uzbrojenia i wyposażenia przeznaczonego dla sił zbrojnych tego kraju, które łącznie wyceniono na kwotę 110,4 mln dolarów.

W ramach negocjowanej umowy z Kuwejtem mowa o możliwości sprzedaży 300 kierowanych pocisków przeciwpancernych AGM-114R Hellfire, które wraz z pakietem dodatkowym mogą kosztować do 30,4 mln dolarów. Broń trafi do jednostki śmigłowców szturmowych wyposażonej w Boeing AH-64D Apache Longbow, najprawdopodobniej pozwoli na odbudowę zapasów magazynowych zużywanych w czasie ćwiczeń na obszarze Bliskiego Wschodu.

Z kolei Bahrajn jest zainteresowany zakupem 28 systemów celowniczych TOW ITAS, które wraz z pakietem usług dodatkowych wyceniono na kwotę do 80 mln dolarów. Powyższy system, stanowiący modernizację wcześniejszych rozwiązań, jest dedykowany pododdziałom lądowym – zarówno w pozycjach stacjonarnych (trójnożna podstawa) oraz zamontowanych na samochodach rodziny HMMWV. ITAS otrzymał nowe moduły elektroniczne oraz optoelektroniczne, które ograniczają zapotrzebowanie na częste przeglądy oraz pewne elementy wyposażenia dodatkowego, a nowa bateria zwiększa żywotność systemu w warunkach polowych. Dodatkowo ITAS pozwala w pełni wykorzystać możliwości pocisków TOW II generacji.

(ŁP) Foto: US Navy
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc