Zaloguj
reklama PIT-RADWAR

USS Vermont w służbie

18 kwietnia w Stanach Zjednoczonych odbyła się uroczystość wcielenia do służby wielozadaniowego okrętu podwodnego o napędzie nuklearnym USS Vermont. Jest to dziewiętnasta jednostka typu Virginia w US Navy.


Ze względu na epidemię wirusa SARS-CoV-2, po raz kolejny, Amerykanie zrezygnowali z dużej uroczystości publicznej, która była zaplanowana w New London. Podobnie jak w przypadku USS Delaware, który został wcielony do służby 4 kwietnia, US Navy zaplanowała publiczną uroczystość po zażegnaniu zagrożenia związanego z obecną epidemią.

USS Vermont jest dziewiętnastym okrętem typu Virginia, który został wcielony do służby. Jednocześnie jest to pierwsza jednostka w wersji Block IV - został zamówiony kwietniu 2014 roku, a położenie stępki w stoczni General Dynamics Electric Boat w Groton miało miejsce w lutym 2017 roku. Okręt zwodowano 20 października 2018 roku. Wersja Block IV charakteryzuje się zmianami pozwalającymi na ograniczenie liczby remontów głównych z czterech do trzech w okresie eksploatacji.

Nowy USS Vermont jest pierwszym okrętem wojennym w US Navy noszącym nazwę na cześć stanu Zielonego wzgórza od stu lat. Pierwszy USS Vermon (hulk) służył w latach 1862-1901, a drugi (pancernik) w latach 1907-1920.

(ŁP) Foto: General Dynamics Electric Boat
reklama PCO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc