Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

USS Sioux City w służbie

17 listopada w Annapolis odbyła się uroczystość wcielenia do służby w US Navy wielozadaniowego okrętu wojennego USS Sioux City, kolejnego okrętu typu Freedom budowanego na zamówienie Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych.

Jest to szósty okręt typu Freedom w służbie, jego budowa rozpoczęła się w 2014 roku, a wodowanie miało miejsce 30 stycznia 2016 roku. Podobnie jak inne jednostki powyższego typu zasili siły amerykańskiej na wschodnim wybrzeżu, pierwszym portem macierzystym jest Mayport na Florydzie.  Wszystkie okręty są budowane w stoczni Marinette Marine.

Obecnie koncern Lockheed Martin, który jest głównym realizatorem programu Freedom, buduje siedem kolejnych okrętów dla US Navy. Dodatkowo w realizacji znajduje się także kontrakt na budowę czterech jednostek przeznaczonych na eksport do Arabii Saudyjskiej. 16 listopada Departament Obrony, pośredniczący w transakcji ze względu na procedurę FMS, uruchomił kolejną transzę 124,2 mln dolarów związanych na realizację powyższego kontraktu.

Dodatkowo Lockheed Martin promuje projekt Freedom ma innych rynkach świata. Nie można wykluczyć, że w momencie uruchomienia, po redefinicji, programu Miecznik, także w Polska znajdzie się wśród potencjalnych kierunków działań marketingowych.

(ŁP) Foto: US Navy
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc