Zaloguj

USS Fitzgerald rozpoczął próby morskie

3 lutego US Navy poinformowała, że niszczyciel rakietowy USS Fitzgerald opuścił stocznię Huntington Ingalls Industries w Pascagoula i rozpoczął etap prób morskich. Powyższe wydarzenie oznacza, że okręt zakończył remont trwający od 2017 roku.

Przypomnijmy, 17 czerwca 2017 roku jednostka zderzyła się z kontenerowcem ACX Crystal – w wyniku kolizji okręt odniósł poważne uszkodzenia, a dodatkowo zginęło siedmiu członków załogi. Ekipy awaryjne, a także przybyłe na pomoc inne jednostki pozwoliły na powrót niszczyciela do portu w Jokosuce. Ze względu na stopień zniszczeń zdecydowano się na transport USS Fitzgerald do Stanów Zjednoczonych – wykorzystano do tego transportowiec ładunków wielkogabarytowych Transshelf, a wykonawcą remontu (obliczonego na około 370 mln dolarów) została stocznia Huntington Ingalls Industries w Pascagoula. Prace rozpoczęły się w lutym 2018 roku i dodatkowo objęły modernizację wyposażenia pokładowego.

USS Fitzgerald jest jednym z dwóch niszczycieli typu Arleigh Burke, które odniosły (w 2017 roku) uszkodzenia w wyniku kolizji z jednostkami handlowymi. Drugim z nich był USS John McCain, który zakończył remont w październiku 2019 roku.

(ŁP) Foto: US Navy
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc