Zaloguj

USS Delbert D. Black dostarczony US Navy

24 kwietnia US Navy poinformowała o podpisaniu protokołu odbioru niszczyciela rakietowego USS Delbert D. Black, który był budowany przez koncern Huntington Ingalls Industries w Pascagoula.


Dostarczenie okrętu to wynik zaliczenia z wynikiem pozytywnym prób morskich, które były prowadzone na wodach Zatoki Meksykańskiej. Jednostka należy do wersji Flight IIA TI, w której zastosowano część rozwiązań technicznych przewidzianych przede wszystkim dla wersji Flight III - łącznie “przejściowa” seria obejmuje dziesięć niszczycieli, które są budowane dwie stocznie (HII w Pascagoula oraz General Dynamics Bath Iron Works w Bath).

USS Delbert D. Black został zamówiony przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych w czerwcu 2013 roku. Uroczystość położenia stępki odbyła się w czerwcu 2016 roku, a wodowanie we wrześniu 2017. Według planów, wcielenie do służby przewidziano na wrzesień bieżącego roku. Pierwszym portem macierzystym ma być Mayport na Florydzie. Jest to 69. przedstawiciel typu Arleigh Burke dostarczony do US Navy.
Obecnie w stoczni HII w Pascagoula prowadzone są prace przy czterech kolejnych niszczycielach - przyszłych USS Frank E. Peterson Jr. (DDG 121), USS Lenah H. Sutcliffe Higbee (DDG 123) oraz dwóch pierwszych reprezentujących wersję Flight III - Jack H. Lucas (DDG 125) i Ted Stevens (DDG 128).

(ŁP) Foto: HII
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc