Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

US Army zamawia prototypy systemu obrony przeciwlotniczej IFPC Inc 2

Fot.: US Army.

24 września Wojska Lądowe Stanów Zjednoczonych Ameryki podpisały z firmą Dynetics umowę na dostawę 16 prototypów mobilnych wyrzutni i 60 pocisków w ramach programu IFPC Inc 2. Umowa ma wartość ponad 237 mln USD.

Zakłady w Huntsville w stanie Alabama i w Tucson w stanie Arizona, należące do Dynetics, mają zrealizować dostawy do 29 marca 2024 r. Całość środków na realizację umowy przekazana zostanie z funduszy przewidzianych na bieżący rok podatkowy. Oferta firmy Dynetics pokonała konkurencyjną propozycję spółek Raytheon Technologies i Rafael ADS.

IFPC Inc 2 (Indirect Fire Protection Capability Increment 2, pol. wzrost zdolności ochrony przed ogniem pośrednim 2) to program, w ramach którego US Army zamierza pozyskać do 400 wyrzutni pocisków chroniących oddziały lądowe i obiekty przed pociskami artyleryjskimi (w tym rakietowymi), pociskami manewrującymi czy amunicją krążącą. W roku podatkowym 2023 prototypy mają być gotowe do przeprowadzenia prób, w których początkowych etapach weźmie udział 12 wyrzutni. W skład gotowego systemu wejdą: system dowodzenia i kontroli (C2), zestaw czujników, wyrzutnie oraz pociski przechwytujące. Modułowa architektura ma ułatwiać przyszłe modernizacje. System ma być docelowo zintegrowany z siecią Zintegrowanej Obrony Powietrznej i Przeciwrakietowej (IAMD) i Zintegrowanym Systemem Dowodzenia Obroną Powietrzną (IBCS).

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc