Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Unieważnienie zakupu strzelnic kontenerowych

Agencja Uzbrojenia unieważniła przetarg na zakup partii strzelnic kontenerowych z powodu braku ofert mieszczących się w zakładanym budżecie. Fot. ZM Tarnów S.A.

10 maja Agencja Uzbrojenia poinformowała o unieważnieniu postępowania przetargowego dotyczącego zakupu partii krytych mobilnych strzelnic ćwiczebnych w kontenerach. Powodem tej decyzji był brak oferty mieszczącej się w zakładanym budżecie.


Zgodnie z upublicznioną decyzją, 31 marca doszło do otwarcia ofert, które zostały złożone w powyższym postępowaniu przetargowym. Ostatecznie Agencja Uzbrojenia otrzymała zgłoszenia dwóch dostawców: należących do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Zakładów Mechanicznych Tarnów S.A. oraz konsorcjum Bracia Strzelczyk Witold Strzelczyk oraz CFT Precyzja Sp. z o.o.. Pierwsza z ofert opiewała na kwotę 12 mln PLN brutto, a druga 15 mln PLN brutto. Z kolei zamawiający planował przeznaczyć na zakup 9,947 mln PLN brutto. Jak wskazała Agencja Uzbrojenia, formalnym powodem był brak możliwości zwiększenia kwoty, jaka była zaplanowana na powyższy zakup.

Zgodnie z upublicznionymi danymi, postępowanie przetargowe dotyczące zakupu kolejnej partii ćwiczebnych strzelnic kontenerowych, zamontowanych w kontenerach 40-stopowych, zostało zapoczątkowane 22 czerwca 2021 roku. Sprzęt miał trafić do brygad obrony terytorialnej (w Zgierzu, Kielcach, Cieszynie), a także 16. Batalionu Powietrznodesantowego w Krakowie oraz Jednostki Wojskowej Agat w Gliwicach.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc