Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Unieważnienie zakupu amunicji dla Jastrzębi

24 czerwca Inspektorat Uzbrojenia poinformował o unieważnieniu przetargu na zakup partii 20 mm nabojów MP LD M70A1 przeznaczonych dla działek lotniczych M61 Vulcan, które stanowią uzbrojenie wielozadaniowych samolotów bojowych Lockheed Martin F-16C/D Jastrząb. 

Powodem unieważnienia jest decyzja o usunięciu finansowania powyższego zadania z Planu Zakupów Środków Materiałowych. Przypomnijmy, przetarg na zakup nieujawnionej publicznie liczby nabojów MP LD M70A1 został ogłoszony w listopadzie 2019 roku. W marcu bieżącego roku Inspektorat Uzbrojenia ogłosił, że wnioski o dopuszczenie do udziału złożyło pięciu potencjalnych oferentów - Mesko S.A., Megmar Logistics&Consulting Sp. z o.o., Works 11 Sp. z o.o., UMO Sp. z o.o. oraz Cenzin Sp. z o.o.. Według planów, dostawy miały zostać zrealizowane do końca października 2022 roku. 

Wszystkie poza pierwszym byli przedstawicielami producentów zagranicznych, którzy mają w swojej ofercie odpowiednią amunicję. W przypadku Mesko S.A. jest producentem stosownych nabojów, co jest związane z realizacją jednego ze zobowiązań offsetowych związanych z zakupem samolotów F-16C/D Jastrząb przez Polskę.  

Naboje MP LD M70A1 są przeznaczone do zwalczania celów powietrznych i naziemnych (nieopancerzonych i lekko opancerzonych). 

(Łukasz Pacholski) Foto: Łukasz Pacholski
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc