Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Umowy na dostawy filtrów dla Wojska Polskiego

3 czerwca Inspektorat Uzbrojenia oraz 1. Regionalna Baza Logistyczna poinformowały o rozstrzygnięciu i podpisaniu umów z krajowymi przedsiębiorstwami w sprawie dostaw filtrów przeznaczonych dla żołnierzy Wojska Polskiego.


W przypadku Inspektoratu Uzbrojenia mowa o zakupie 60 kompletów filtrów przenośnych wody FPW-50 oraz takiej samej liczby filtrów przenośnych wody FPW-350. Pierwsze z wymienionych urządzeń służy do polowego uzdatniania wody do celów spożywczych o wydajności 50 decymetrów sześciennych na godzinę, a drugie do oczyszczania wody z zanieczyszczeń biologicznych, chemicznych i radioaktywnych o wydajności 350 decymetrów sześciennych na godzinę. Postępowanie przetargowe, o charakterze ograniczonym, ogłoszono w 2019 roku – Inspektorat Uzbrojenia otrzymał dwie oferty, ostatecznie zwycięstwo przyznano firmie Partner Systems Sp. z o.o.. Umowa o wartości 3,5 mln złotych z VAT została podpisana 6 maja bieżącego roku.

Z kolei 1. Regionalna Baza Logistyczna, w postępowaniu przetargowym ogłoszonym w styczniu bieżącego roku, poszukiwała dostawcy filtropochłaniaczy do masek przeciwgazowych, a także pochłaniaczy i technicznych środków materiałowych do aparatów ewakuacyjnych ATE-1 oraz pojazdów wojskowych. 27 maja podpisano umowę z Przedsiębiorstwem Sprzętu Ochronnego Maskpol S.A. na dostawy filtropochłaniaczy do masek przeciwgazowych (wartość 700 tys. złotych z VAT), a 21 maja z Fabryką Sprzętu Ratunkowego i Lamp Górniczych Faser S.A. (wartość 3,5 mln złotych z VAT).

(Łukasz Pacholski) Foto: Marynarka Wojenna
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc