Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Umowa na system diagnostyczny dla MS-20

15 listopada 13. Wojskowy Oddział Gospodarczy z Grudziądza poinformował o podpisaniu umowy z Ośrodkiem Badawczo-Rozwojowym Urządzeń Mechanicznych ORBUM Sp. z o.o. z Gliwic w sprawie dostawy systemu diagnostycznego dla mostów MS-20, które są dostarczane Wojsku Polskiemu.

Umowa pomiędzy stronami została podpisana 6 listopada i ma wartość 2,3 mln złotych bez VAT. Przetarg w powyższym zakresie został ogłoszony w sierpniu bieżącego roku – jedynym oferentem był Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Urządzeń Mechanicznych OBRUM Sp. z o.o.. Powyższy podmiot dostarczy system diagnostyczny do mostu MS-20, który trafi do 3. Batalionu Drogowo-Mostowego w Chełmnie. Dostawa obejmie – aplikację diagnostyczną pozwalającą na wykonywanie procedur z zakresu wykrywania niesprawności wybranych zespołów MS-20, zapoznanie z procedurami napraw, nauczenie prawidłowego wykorzystania narzędzi, trening umiejętności, dostawę dwóch mobilnych stanowisk komputerowych dla Rejonowych Warsztatów Technicznych, kompletu procedur diagnostycznych (w formie papierowej oraz cyfrowej), kompletu procedur wymiany uszkodzonych części, szkolenia 11 żołnierzy i serwisantów-operatorów systemu diagnostycznego.

Mosty MS-20 Daglezja są eksploatowane w Wojsku Polskim od 2012 roku. Obecnie w zasobach wojska znajduje się około dwunastu egzemplarzy, a w październiku Inspektorat Uzbrojenia poinformował o uruchomieniu prac związanych z zakupem kolejnej partii.

(ŁP) Foto: OBRUM Sp. z o.o.
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc