Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Umowa na symulator strzelań KTO Rosomak podpisana

Inspektorat Uzbrojenia podpisał umowę w sprawie zamówienia symulatora strzelań KTO Rosomak. Fot. Inspektorat Uzbrojenia

26 maja w siedzibie Inspektoratu Uzbrojenia doszło do podpisania kontraktu z konsorcjum Autocomp Management Sp. z o.o. i Austocomp Serwis Sp. z o.o. w sprawie zamówienia kompleksowego symulatora strzelań dla załóg bojowych kołowych wozów Rosomak.

Umowa ma wartość 17,8 mln PLN brutto i ma zostać zrealizowana w ciągu 18 miesięcy. Wykonawca deklaruje udzielenie gwarancji na okres 73 miesięcy od momentu odebrania sprzętu przez zamawiającego. Inspektorat Uzbrojenia, zgodnie z zapisami przetargu, zawarł w umowie opcję rozszerzenia zamówienia o kolejne cztery komplety. W przypadku pełnego wykorzystania wartość kontraktu wzrośnie do 89 mln PLN brutto. Zamówiony symulator ma pozwolić na szkolenie załóg KTO Rosomak wyposażonych w system wieżowy Hitfist-30P na poziomie plutonu.

System, składający się z załogowych stanowisk symulacyjnych odwzorowujących wieżę Hitfist-30 oraz przedział kierowania kołowego transportera opancerzonego, a także komputerowych stanowisk instruktora i kierownika zajęć, powinien zapewniać możliwość realizacji symulowanych zadań ogniowych i taktycznych w składzie załogi oraz plutonu wraz z dostarczeniem danych w zakresie oceny efektów. Prowadzone symulacje mają odzwierciedlać m.in. efekty pola walki, pokonywanie przeszkód terenowych, czy sytuacje związane z najechaniem na miny lub improwizowane ładunki wybuchowe.

Postępowanie przetargowe, o charakterze negocjacyjnym, zostało uruchomione przez Inspektorat Uzbrojenia w lutym zeszłego roku. Oferta zwycięskiego konsorcjum była jedyną, która wpłynęła do zamawiającego. Otwarcie ofert miało miejsce 6 maja, a rozstrzygnięcie 11 maja.

 

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

One comment on “Umowa na symulator strzelań KTO Rosomak podpisana”

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc