Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Umowa na spadochrony TPDS-LLT

Parasnake Arkadiusz Szewczyk dostarczy Wojsku Polskiemu partię spadochronów TPDS-LLT. Fot. 6. Batalion Logistyczny

7 czerwca Agencja Uzbrojenia poinformowała o podpisaniu umowy z firmą Parasnake Arkadiusz Szewczyk w sprawie zakupu taktycznych spadochronów desantowych z wolnym systemem otwarcia TPDS-LLT.


Zgodnie z upublicznioną informacją, umowa została zawarta 26 maja br. i ma wartość całkowitą 8,2 mln PLN z VAT. Jest wynikiem postępowania przetargowego, które zostało ogłoszone w listopadzie ubiegłego roku – oferta firmy z Kielc była jedyna, która wpłynęła do zamawiającego. W jej ramach Agencja Uzbrojenia poszukiwała dostawcy 80 kompletów spadochronów TPDS-LLT, czterech kompletów części zamiennych do spadochronów oraz dwóch kompletów zestawów do nauki układania spadochronu zapasowego TPDS-LLT. Ich dostawy mają zostać zrealizowane do końca listopada bieżącego orku. Dodatkowo, w ramach opcji, zamawiający zawarł możliwość dokupienia kolejnych dziesięciu kompletów spadochronów TPDS-LLT.

Procedura zakupu kolejnej partii spadochronów tego typu ma już swoją długą historię. Ówczesny Inspektorat Uzbrojenia próbował zamówić je od 2019 roku, jednak w ciągu ostatnich lat procedura była unieważniana trzykrotnie. Pierwsze spadochrony TPDS-LLT trafiły na wyposażenie Wojska Polskiego w 2015 roku. Są wykorzystywane m.in. przez personel 6. Brygady Powietrznodesantowej.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc