Zaloguj
reklama PIT-RADWAR

Umowa na przewóz osób na potrzeby Sił Zbrojnych

24 listopada 2. Regionalna Baza Logistyczna z Warszawy poinformowała o podpisaniu wieloletniej umowy na realizację usługi przewozu lotniczego osób na potrzeb sił zbrojnych w ruchu międzynarodowym.

Powyższy kontrakt, o łącznej wartości 73,7 mln złotych z VAT, został podpisany 7 listopada. Realizatorem będzie DSV Air&Sea Sp. z o.o., będąca krajowym oddziałem globalnej firm DSV A/S. Był to jedyny podmiot, który złożył ofertę w powyższym postępowaniu – usługa ma być realizowana przez siedem lat, a częściowo będą realizować ją podwykonawcy. Transport personelu ma być realizowany cywilnymi samolotami pasażerskimi Boeing 737 lub ekwiwalent, Boeing 757 lub ekwiwalent oraz Boeing 767 lub ekwiwalent.

Według przedmiotu zamówienia mowa o przewozie do 3000 osób na odległości do 6000 km (samolotem Boeing 737 lub ekwiwalentem), do 3000 osób na odległość do 7000 km (samolotem Boeing 757 lub ekwiwalentem) oraz 3000 osób na odległość do 15 tys. km (samolotem Boeing 767 lub ekwiwalent). Co ciekawe, oferta powyższej firmy opiewa na globalną kwotę 885,6 mln złotych z VAT.

Zgodnie z wieloletnimi doświadczeniami sił zbrojnych, transport żołnierzy i personelu jest wydajniejszy z wykorzystaniem cywilnych samolotów pasażerskich. Zapewniają one wyższy komfort podróży przy niższych kosztach operacyjnych. Dopiero w rejonie konfliktu zbrojnego personel przesiada się do wojskowych maszyn transportowych wyposażonych w systemy samoobrony chroniące je przed zagrożeniem ze strony systemów przeciwlotniczych.

(ŁP) Foto: US Army
reklama JELCZ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc