Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

Umowa na pojazdy ratownicze dla wojska

27 maja 3. Regionalna Baza Logistyczna z Krakowa poinformowała o podpisaniu umów z firmą Szczęśniak Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. dotyczących dostaw pojazdów ratowniczych, które trafią do jednostek Wojska Polskiego.

W ramach tegorocznego programu zakupów dla wojskowych pododdziałów strażackich zamawiający poszukiwał dostawców pojazdów pięciu typów. Postępowanie przetargowe uruchomiono 13 lutego bieżącego roku, ostatecznie jedynym oferentem w czterech osobnych projektach stała się firma z Bielska Białej. Wszystkie umowy pomiędzy Bazą Logistyczną oraz Szczęśniak Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. podpisano 24 maja – łącznie mają wartość 14,1 mln złotych bez VAT.

Na mocy umów producent dostarczy wojsku sześć średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych (4 w 2019 roku oraz 2 w 2020) z opcją na sześć kolejnych (dostawa do końca listopada 2020 roku), jeden ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy ze zbiornikiem o pojemności 5 metrów sześciennych (dostawa w 2019 roku) z opcją na cztery kolejne (dostawa do końca listopada 2020 roku), trzech ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych ze zbiornikami o pojemności 10 metrów sześciennych (1 w 2019 roku oraz dwa w 2020), a także jeden ciężki lotniskowy samochód ratowniczo-gaśniczy (dostawa w 2019 roku) z opcją na drugi pojazd z potencjalnym terminem dostawy do połowy 2020 roku.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc