Zaloguj

Umowa na obsługę lotów VIP

16 sierpnia 1. Baza Lotnictwa Transportowego poinformowała o podpisaniu umowy w sprawie zabezpieczenia operacji lotniczych samolotów Gulfstream G550 oraz Boeing 737 należących do powyższej jednostki w kraju oraz za granicą.

Powyższe postępowanie przetargowe zostało uruchomione 2 stycznia bieżącego roku i miało objąć realizację usług na obszarze całego świata (lista lotnisk objęła ponad 50 pozycji). Ze względu na powyższe wymaganie, nie może dziwić że zainteresowanie postępowaniem wyraziły podmioty zagraniczne specjalizujące się w tego typu usługach – ostatecznie oferty przesłały trzy, spośród których zamawiający zdecydował się na ofertę firmy Euro Jet Intercontinental Ltd. z Wielkiej Brytanii. Umowa została podpisana 23 lipca i ma wartość 7,7 mln złotych bez VAT. Jej zawarcie ma związek osiągnięcia gotowości operacyjnej przez samoloty G550 do realizacji lotów o statusie HEAD.

W ramach zakontraktowane usługi oferent został zobligowany do realizacji obsługi naziemnej samolotów – podstawienie i usunięcie schodów, miejsc postojowych, urządzeń lotniskowych, usług lotniskowych oraz transportu załogi.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc