Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Umowa na noktowizory dla policyjnych pilotów

Komenda Główna Policji zamówiła noktowizory dla personelu lotniczego wykonującego zadania na śmigłowcach Bell 407GXi oraz S-70i Black Hawk (na foto). Fot. Łukasz Pacholski

7 czerwca Komenda Główna Policji poinformowała o podpisaniu umowy z Griffin Group S.A., Defence Sp.K. w sprawie zakupu 16 kompletów noktowizorów przeznaczonych dla pilotów śmigłowców.

Umowa została zawarta 11 maja i ma wartość 973 tys. PLN bez VAT. Była wynikiem ogłoszenia postępowania przetargowego o charakterze otwartym w grudniu zeszłego roku. Ostatecznie do zamawiającego wpłynęło siedem ofert, w tym należąca do PGZ S.A. firma PCO S.A. oraz sześć firm będących reprezentantami producentów zagranicznych. Obok ceny ocenie podlegały także inne kryteria: ciężar gogli wraz z mocowaniem do hełmu i zasilaniem, okres międzyprzeglądowy, czas wykonania naprawy gwarancyjnej oraz okres gwarancji.

Gogle zamówiono dla załóg wykonujących loty na najnowszych śmigłowcach zakupionych przez Komendę Główną Policji – wielozadaniowych Lockheed Martin S-70i Black Hawk oraz patrolowych Bell 407GXi (w obu przypadkach po trzy egzemplarze). Ich personel wykorzystuje hełmy lotnicze Alpha 900 Rotary Wing Mission. Z tego też względu urządzenia miały mieć możliwość bezproblemowej integracji z już używanym wyposażeniem.

W najbliższych latach można spodziewać się kontynuowania zakupów nowych śmigłowców dla Policji. Ma to związek z potrzebami operacyjnymi, a także faktem kończących się resursów obecnie posiadanych statków powietrznych.

 

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 comments on “Umowa na noktowizory dla policyjnych pilotów”

  1. MSW jak zwykle naburmuszony odrębny księciunio - kupi zawsze co innego niż Wojsko. Co za rozpierduch tam jest w zakupach. A potem udawane zdumienie, że wysokie koszty szkoleń. Czas chyba złapać tych speców od zakupów w MSW mocno za twarz albo zrobić tam porządną kontrolę i wyp... lobbystów

  2. Rzeczywiście powinno się ujednolicać uzbrojenie i wyposażenie w wielu służbach mundurowych jeśli jest to tylko możliwe bo płynie z tego wiele korzyści. Np. nasza polska firma PCO produkuje bardzo dobre noktowizory lotnicze to i do Policji czy także do SG można je zamówić i połączyć to z zamówieniem dla armii a warunki były korzystne.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc