Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Umowa na kolejną partię pocisków PAC-3MSE

Fot. Lockheed Martin

29 września Departament Obrony Stanów Zjednoczonych poinformował o podpisaniu umowy z korporacją Lockheed Martin w sprawie kontynuacji produkcji pocisków PAC-3MSE. Broń trafi m.in. do klientów eksportowych.


W momencie podpisania uruchomiono kwotę 133,7 mln USD, natomiast całość ma kosztować 273 mln USD. Komunikat zamawiającego nie określa liczby pocisków, wiadomo, że zostaną dostarczone do końca 2027 roku. Odbiorcami mają być jednostki przeciwlotnicze armii amerykańskiej, a także klienci eksportowi (poprzez procedurę FMS) – Bahrajn, Republika Federalna Niemiec, Kuwejt, Niderlandy, Polska, Katar, Rumunia, Arabia Saudyjska oraz Republika Korei. Żadna ze stron nie precyzuje szczegółów umowy ani podziału zlecenia na poszczególnych odbiorców.

Pocisk PAC-3MSE, będący ulepszoną wersją sprawdzonego w boju PAC-3CRI, może pochwalić się dwupulsowym silnikiem rakietowym na paliwo stałe, zapewniającym zwiększoną wydajność na wysokości i zasięgu w celu obrony przed nadchodzącymi zagrożeniami, w tym taktycznymi pociskami balistycznymi, pociskami manewrującymi i samolotami. W drugiej połowie ubiegłego roku producent poinformował o dostarczeniu tysięcznego seryjnego egzemplarza PAC-3MSE. W ciągu najbliższych miesięcy ma zakończyć się proces rozbudowy zakładów mieszczących się w Camden w stanie Arkansas, gdzie roczna produkcja ma osiągnąć wskaźnik 500 sztuk rocznie – ma to związek z faktem, że globalne zapotrzebowanie jest cały czas wysokie.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc