reklama Helikon-Tex

Umowa na IZOSN

13 lutego Inspektorat Uzbrojenia poinformował o podpisaniu umowy z firmą PZM Wimet Zbigniew Wiśniewski Sp. j. w sprawie zakupu i dostaw inżynieryjnych zestawów oznakowania stref niebezpiecznych IZOSN.

Powyższy sprzęt został zakontraktowany 28 stycznia bieżącego roku i ma wartość 11 mln złotych z VAT. Zakup jest owocem postępowania przetargowego, które zostało ogłoszone przez Inspektorat Uzbrojenia w kwietniu 2019 roku – w rywalizacji uczestniczyli dwaj oferenci, co ciekawe zamawiający musiał zwiększyć budżet, gdyż pierwotne założenia zakładały wydanie 8,5 mln złotych brutto. Dostawy mają zostać zrealizowane do końca listopada 2022 roku.

Zestaw IZOSN jest uniwersalnym zestawem wykorzystywanym przez wojska inżynieryjne, przeznaczonym do oznakowania w dzień i w nocy stref niebezpiecznych, przejść wykonanych w tych strefach oraz niebezpieczeństw punktowych, takich jak niewybuchy, leje po wybuchach, uszkodzony sprzęt. W skład zestawu IZOSN wchodzą znaki, kierunkowskazy i wyposażenie dodatkowe umożliwiające zamontowanie znaczników do oznakowania zapór minowych, rejonów i stref niebezpiecznych oraz przejść wykonywanych w tych strefach.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullmagnifiercrossmenulisthighlightindent-increasesort-amount-asc