Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Umowa na aparatownie obliczeniowo-analityczne skażeń

5 lipca Inspektorat Uzbrojenia poinformował o podpisaniu z Wojskowymi Zakładami Łączności nr 2 S.A. umowy w sprawie produkcji i dostaw aparatowni obliczeniowo-analitycznych skażeń, które w najbliższych latach mają trafić do jednostek Wojska Polskiego.

Powyższy zakup prowadzono w procedurze negocjacji z wybranym oferentem. Były prowadzone od 15 kwietnia 2016 roku i zakończyły się podpisaniem umowy 27 czerwca 2018 roku. Zakup kosztuje Inspektorat Uzbrojenia 43 mln złotych z VAT. Na jej mocy powstanie trzynaście aparatowni, które zostaną zainstalowane na podwoziach samochodów ciężarowych dużej ładowności i podwyższonej mobilności dysponujących kabiną dla sześciu osób, a także hakowym systemem załadowczym pozwalającym na przewóz kontenerów piętnasto i dwudziestostopowych. Dodatkowo wykonawca przeprowadzi szkolenie personelu, aktualizację dokumentacji technicznej, a także przekaże wszelkie prawa autorskie do spraw majątkowych powstałych w wyniku realizacji zmian konstrukcyjnych na rzecz Skarbu Państwa.

Prace nad zabudową aparatowni obliczeniowo-analitycznej skażeń AOAS Hermes realizowano we współpracy z Wojskowym Instytutem Chemii i Radiometrii z Warszawy.

(ŁP) Foto: WSW Rzeszów

 

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc