Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Ukraińskie wojska lądowe odebrały zmodyfikowane BMP-2

Wojska Lądowe Sił Zbrojnych Ukrainy odebrały pięć wyremontowanych i zmodyfikowanych bojowych wozów piechoty BMP-2. Fot. Ukroboronprom.

30 marca Żytomierskie Zakłady Sprzętu Pancernego (ŻBTZ), ukraiński państwowy zakład wchodzący w skład holdingu Ukroboronprom, przekazał Wojskom Lądowym Sił Zbrojnych Ukrainy pięć wyremontowanych i zmodyfikowanych bojowych wozów piechoty BMP-2. Mimo ograniczonych środków, udało się zrealizować prace zgodnie z założonym harmonogramem.

Wozy przeszły gruntowny remont połączony z modyfikacją, podnoszącą nieznacznie wartość bojową – nie należy zapominać, że konstrukcja ma już cztery dekady. Pojazdy wyposażono m.in. we współczesny system nawigacji lądowej, przyrządy obserwacyjno-celownicze z pasywnym trybem nocnym i nowe gąsienice rodzimej produkcji (zakładów z Żytomierza lub ChKMB im. Małyszewa z Charkowa – ta druga firma również stanowi część Ukroboronpromu). Od początku 2021 r. pracownicy ŻBTZ wyremontowali już ponad 30 BMP-2, z czego część bezpośrednio na terenie jednostek (także stacjonujących w rejonie Operacji Antyterrorystycznej – cztery z ośmiu ich wyjazdów odbyło się właśnie do ATO). Tydzień wcześniej ten sam zakład zakończył remont 26 BMP-1AK, pochodzących z nadwyżek czeskich i dostarczonych na Ukrainę przez polską firmę Wtórplast.

Teldat
reklama Leonardo
reklama BMS
reklama Leonardo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc