Zaloguj

Udany test AN/SPY-6

15 sierpnia Raytheon poinformował o przeprowadzeniu udanej próby stacji radiolokacyjnej AN/SPY-6, która będzie stanowić element systemu obserwacji dla budowanych niszczycieli rakietowych typu Arleigh Burke Flight III.

W ramach testu radar wykrył, a później śledził pocisk balistyczny dalekiego zasięgu. Producent ani Departament Obrony nie podają kiedy przeprowadzono powyższe badanie, wiadomo tylko, że stacja znajdowała się na naziemnym stanowisku badawczym umieszczonym na terenie wyspy Kauai na Hawajach. Był to trzeci test AN/SPY-6, wcześniejsze zrealizowano w marcu i lipcu bieżącego roku, kiedy radar śledził pociski balistyczne krótkiego i średniego zasięgu.

Obecnie koncern Raytheon prowadzi już prace nad pierwszymi seryjnymi egzemplarzami, które zostały zamówione w ramach partii wstępnej w maju bieżącego roku. W stosunku do AN/SPY-1 charakteryzuje się większym zasięgiem obserwacji oraz zwiększoną zdolnością wykrycia celów. Co więcej dzięki modułowej konstrukcji, AN/SPY-6 może być stosowany na dowolnych jednostkach pływających – wszystko za sprawą samowystarczalnej konstrukcji każdego z modułów RMA o wymiarach 61x61x61 cm.

Pierwszym nosicielem stacji radiolokacyjnych AN/SPY-6 mają być niszczyciele rakietowe typu Arleigh Burke Flight III. Każdy z nich otrzyma cztery stacje, każda z nich zbudowana z 37 modułów RMA. W przyszłości mają one trafić m.in. na fregaty FFG(X).

(ŁP) Foto: Raytheon
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc