Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Udane próby kierowanej amunicji dla Carl-Gustaf

31 października Saab oraz Raytheon poinformowali o zakończeniu prób kierowanej amunicji przeznaczonej dla wielozadaniowych granatników rodziny Carl-Gustaf. W ich trakcie osiągnięto 100% skuteczność.

Próby ogniowe amunicji, naprowadzanej półaktywnie wiązką lasera, a także z wykorzystaniem innych systemów, realizowano na poligonie w Stanach Zjednoczonych (Mile-High Range w stanie Teksas) oraz ośrodku doświadczalnym Saab w miejscowości Karlskoga. W ich trakcie dokonano jedenastu strzelań, do celów stacjonarnych oraz ruchomych, według koncernu Raytheon osiągnięto 100% celność. Współpraca obu producentów została zainicjowana w 2016 roku, według planów próby kierowanej amunicji bojowej mają zostać przeprowadzone w 2020 roku – jej wdrożenie do produkcji zwiększy (i tak duży) potencjał systemu Carl-Gustaf, który jest eksploatowany przez siły zbrojne ponad 40 państw świata.

Jednym z głównych, potencjalnych, klientów zainteresowanych kierowaną amunicją do granatników Carl-Gustaf są amerykańskie siły specjalne. Według koncernu Raytheon, nowe środki bojowe dla tego systemu pozwolą na skuteczne zwalczanie celów odległych o 2000 metrów od stanowiska strzeleckiego.

(ŁP) Foto: Saab
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc