Zaloguj

Tureckie korwety dla Pakistanu

5 lipca minister obrony Turcji poinformował, że doszło do zawarcia kontraktu na sprzedaż do Pakistanu czterech korwet wielozadaniowych będących eksportową wersją typu Ada, które są obecnie eksploatowane przez Marynarkę Wojenną Turcji.

Na mocy umowy pierwsza para powstanie w stoczni Istanbul Shipyard i będzie dostarczona do 2023 roku. Druga para zbudowana zostanie w Karaczi w Pakistanie i trafi do linii do końca 2024 roku. Strona turecka nie poinformowała o kwocie kontraktu. Co więcej strona pakistańska otrzyma prawa intelektualne do projektu zamówionych okrętów, a firmy lokalne będą uczestniczyć w realizacji całego programu od początku. Jest to pierwszy sukces eksportowy programu MILGEM, którego celem jest budowa dla Turcji, a także na eksport, rodziny wielozadaniowych okrętów eskortowych średniej wielkości.

Dotychczas Turcy zamówili cztery korwety typu Ada, spośród nich dwie znajdują się w linii, a druga para znajduje się na etapie prac wykończeniowych po wodowaniu. Dodatkowo w Istambule rozpoczęto budowę pierwszej fregaty rakietowej, która ma być wodowana w 2021 roku. Działania marketingowe prowadzone są na całym świecie. Obok Pakistanu prowadzone są w innych państwach muzułmańskich, a także Ameryce Południowej.

W ostatnich miesiącach władze Pakistanu zawarły kilka umów na dostawy okrętów wojennych średniej wielkości. Zostaną dostarczone przez Chiny, Turcję, Holandię oraz Stany Zjednoczone.

(ŁP) Foto: Marynarka Wojenna Turcji
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc