Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Turcy zatopili fregatę typu Oliver Hazard Perry

5 października Ministerstwo Obrony Turcji poinformowało, że w czasie ćwiczeń floty, odbywających się w dniach 2-5 października na wodach Morza Czarnego, zrealizowano zadanie polegające na zatopieniu fregaty typu Oliver Hazard Perry.

Jednostka została posłana na dno przy pomocy torpedy wystrzelonej przez jeden z tureckich okrętów podwodnych. Strona turecka nie opublikowała szczegółów przedsięwzięcia. Wiadomo, że zatopiona fregata to dawny USS Duncan (FFG-10), który służyła w szeregach US Navy od 1980 do 1994 roku, a w kwietniu 1999 roku została sprzedana do Turcji jako źródło części zamiennych dla ośmiu jednostek tego samego typu znajdujących się w linii oraz zmodernizowanych w ramach dwóch transz programu GENESIS.

Przez blisko osiemnaście lat kadłub stacjonował w bazie morskiej Gölcük nad Morzem Marmara będąc systematycznie kanibalizowanym.

(ŁP) Foto: Ministerstwo Obrony Turcji
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 comments on “Turcy zatopili fregatę typu Oliver Hazard Perry”

  1. Turecka fregata została zatopiona rakietą a nie torpedą w dodatku nie ma informacji czyja to rakieta bo nikt się nie przyznaje? Od kilkunastu godzin cała flotą turecka wypłynęła na morze a wojsko zostało postawione w stan gotowości. Takie sytuacje pokazują że informacje dostajemy ale tylko te co ktoś chce żebyśmy dostawali.

  2. Turecka fregata została zatopiona rakietą a nie torpedą w dodatku nie ma informacji czyja to rakieta bo nikt się nie przyznaje? Od kilkunastu godzin cała flotą turecka wypłynęła na morze a wojsko zostało postawione w stan gotowości. Takie sytuacje pokazują że informacje dostajemy ale tylko te co ktoś chce żebyśmy dostawali.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc