Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

Trzy oferty w walce o kontrakt na łaźnie polowe

27 maja Inspektorat Uzbrojenia poinformował o otwarciu ofert w postępowaniu przetargowym dotyczącym zakupu dla Wojska Polskiego łaźni polowych w kontenerze KŁP-60. Ostatecznie w powyższej rywalizacji uczestniczy trzech oferentów.


Przy okazji otwarcia ofert zamawiający upublicznił zakładany budżet, który opiewa na 73 mln złotych brutto. Oferenci wycenili swoje oferty na następujące kwoty – Celtech Sp. z o.o. 53,6 mln złotych brutto (okres gwarancji 48 miesięcy), ZAMET-Głowno Sp. z o.o. Sp.k. 61,4 mln złotych brutto (okres gwarancji 60 miesięcy), a Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. 129 mln złotych brutto (okres gwarancji 36 miesięcy). Wszyscy oferenci zadeklarowali, że realizacja zamówienia zakończy się 30 listopada 2026 roku.

W ramach przetargu Inspektorat Uzbrojenia poszukuje dostawcy 26 kompletów łaźni KŁP-60, a dodatkowo umowa ma zawierać opcję na pięć kolejnych kompletów. Postępowanie uruchomiono w kwietniu 2019 roku.

Projekt zakupu kontenerowych łaźni polowych KŁP-60 ma długą historię. Prototyp został zbudowany w Wojskowych Zakładach Uzbrojenia S.A. w Grudziądzu w 2005 roku - posłużył do badań kwalifikacyjnych. W 2011 roku zamówiono dwa zmodyfikowane egzemplarze, które trafiły do testów próbnych w Centrum Szkolenia Logistyki oraz 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej w Bydgoszczy.

Pojedyncza KŁP-60 może być transportowana w dwóch kontenerach 20-stopowych i może być przewożona dowolnym środkiem transportu zdolnym do przewozu kontenerów. Średnia przepustowość to 60 osób na godzinę - urządzenie jest przystosowane do pracy całodobowej o każdej porze roku i we wszystkich strefach klimatycznych.

(Łukasz Pacholski) Foto: 1. Brygada Logistyczna
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

One comment on “Trzy oferty w walce o kontrakt na łaźnie polowe”

  1. To jest jawny skandal płacić za kontener z prysznicami po kilka mln zł! nawet jeżeli w pakiecie z nośnikiem! skandal i nie do wiary!

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc