Zaloguj

Trzy oferty w przetargu na platformę dla morskich saperów

14 lipca Komenda Portu Wojennego w Świnoujściu poinformowała o otwarciu ofert w postępowaniu przetargowym dotyczącym zakupu dla sił przeciwminowych mobilnej platformy pływającej wyspecjalizowanej do podejmowania i transportu przedmiotów niebezpiecznych.

Powyższy przetarg został ogłoszony 26 czerwca bieżącego roku. Zamawiający zaplanował wydanie na urządzenie kwoty do 182 tys. złotych brutto. Trzy oferty złożyły: NET Marine Marine Power Service Sp. z o.o. (1,1 mln złotych brutto), Stocznia Żuławy Sp. z o.o. (726 tys. złotych brutto) oraz firma Color S.C. (242 tys. złotych brutto). Co ciekawe, najtańszy z oferentów (według informacji ze strony internetowej) specjalizuje się w projektowaniu i wykonawstwie obiektów użyteczności kulturalnej oraz obsłudze wydarzeń artystycznych.

Według opisu zamówienia, platforma ma dysponować możliwością podejmowania z wody przedmiotów wybuchowy i niebezpiecznych. W stanie gotowym do pracy (rozłożona) ma zapewniać wyporność do 10 ton, a w stanie złożonym ma mieć możliwość transportu w standardowym kontenerze transportowym. Jednorazowo platforma nie może przebywać w morzu nie dłużej niż 24 godziny. Ma mieć możliwość holowania przez inną jednostkę pływającą z podczepionym pod wodą obiektem z prędkością do 4 węzłów, a także podwieszenia obiektu niebezpiecznego lub wybuchowego o ciężarze do 8 ton pod powierzchnią wody. Platforma ma składać się z pływaków (o maksymalnej długości 12 metrów), pokładu roboczego, wciągarek elektrycznych, zespołu zasilającego, wyposażenia dodatkowego. Całość ma być odporna na warunki pogodowe i być przystosowana do pracy w słonej wodzie.

(Łukasz Pacholski) Foto: 8. Flotylla Obrony Wybrzeża
reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg
  • reklama Telesystem

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc