Zaloguj

Trzeci Black Hawk dla Policji

19 listopada w zakładach PZL Mielec odbyła się uroczystość podpisania umowy na zakup i dostawę do Komendy Głównej Policji trzeciego wielozadaniowego śmigłowca transportowego S-70i Black Hawk International.

Zakup maszyny został ogłoszony w poprzednim tygodniu. Dodatkowe środki finansowe, pozwalające na sfinansowanie transakcji pochodzą z programu modernizacji policji. Śmigłowiec dołączy do dwóch S-70i Black Hawk International, które zostały zakontraktowane 30 maja – według deklaracji Komendy Głównej Policji, zostaną dostarczone do końca listopada. Obecnie przechodzą próby w locie w oparciu o lotnisko w Mielcu. Ich głównym zadaniem ma być wsparcie pododdziałów antyterrorystycznych, dodatkowo (wzorem Mi-8) będą wykorzystywane do udziału w różnorodnych operacjach wymagających wsparcia śmigłowców.

W momencie podpisania majowego kontraktu przedstawiciele zamawiającego wskazywali, że docelowo chcą posiadać cztery śmigłowce S-70i Black Hawk International. Zakup trzeciej maszyny może oznaczać, że Komenda Główna Policji wykorzysta w tej sposób środki finansowe przeznaczone na kupno trzech wielozadaniowych śmigłowców patrolowych, których nie udało się kupić w bieżącym roku.

(ŁP) Foto: Maciej Szopa
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc