Zaloguj

Trzech w walce o kontrakt na cele pozorne

4 maja Inspektorat Uzbrojenia poinformował o otwarciu ofert w postępowaniu przetargowym dotyczącym zakupu dla Sił Powietrznych partii celów pozornych MJU-7A/B. Ostatecznie do walki przystąpiło trzech oferentów, którzy reprezentują producentów zagranicznych.


Trzy oferty złożyły - Megmar Logistics&Consulting Sp. z o.o. z Kutna (37,1 mln złotych brutto), Polski Holding Obronny Sp. z o.o. (51,7 mln złotych brutto) oraz Works 11 Sp. z o.o. (19,6 mln złotych brutto). Zamawiający poinformował, że na planowany zakup planuje przeznaczyć kwotę 18,6 mln złotych brutto - może to oznaczać, że może dojść do unieważnienia postępowania bądź wyboru oferty najtańszego oferenta (o ile znajdą się dodatkowe środki budżetowe).

Zamawiający nie poinformował publicznie o liczbie celów pozornych MJU-7A/B planowanych do zakupu. Ta informacja została przekazana w ramach SIWZ podmiotom zakwalifikowanym do składania ofert ostatecznych. Całe zamówienie ma zostać zrealizowane do końca października 2022 roku. Flary mają zostać wykorzystane w wielozadaniowych samolotach bojowych Lockheed Martin F-16C/D Jastrząb eksploatowanych w Siłach Powietrznych.

Powyższe postępowanie uruchomiono w listopadzie 2019 roku. Było kolejnym w tej kwestii. Poprzednio Inspektorat Uzbrojenia szukał dostawcy celów pozornych MJU-7A/B w 2015 roku - skutkowało to zamówieniem, w czerwcu 2016 roku, w czarnogórskiej firmie Tara Aerospace and Defence Products AS.

(Łukasz Pacholski) Foto: Łukasz Pacholski
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc