Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Trzech chętnych w przetargu na granatniki 40 mm

22 marca Inspektorat Uzbrojenia poinformował, że w postępowaniu przetargowym na zakup jednostrzałowych granatników kalibru 40 mm wnioski o dopuszczenie do udziału złożyły trzy firmy.

Przetarg na zakup powyższego uzbrojenia został ogłoszony 21 lutego, a podmioty zainteresowane udziałem miały czas na składanie wniosków do 21 marca. Przypomnijmy, według planów spodziewany jest zakup 2960 sztuk granatników podwieszanych GPBO-40 lub równoważnych, które są przeznaczone do montażu do karabinów szturmowych wz.96 Beryl oraz karabinków AKM/AKMS, a także 588 sztuk samodzielnych granatników jednostrzałowych GSBO-40 lub równoważnych. Dostawy mają zostać zrealizowane w latach 2017-19, a większość sprzętu trafić na wyposażenie Wojsk Obrony Terytorialnej.

Zgodnie z przewidywaniami dokumenty złożyły Zakłady Metalowe DEZAMET S.A., producent obu wersji granatników planowanych do zamówienia, a także Works 11 Sp. z o.o. oraz IMS Griffin Sp. z o.o. – obie stanowią pośredników pomiędzy Inspektoratem Uzbrojenia i producentami. Na obecnym etapie postępowania zamawiający nie wymagał deklaracji, który z powyższych jest zainteresowany udziałem w całym przetargu czy tylko jego wybranej części. Najprawdopodobniej można założyć, że obie firmy prywatne są zainteresowane dostawą armii granatników samodzielnych, gdyż koszty integracji innych granatników podwieszanych mogą być bezzasadne ekonomicznie.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc