Zaloguj
reklama Helikon-Tex
reklama Helikon-Tex

Transbit dostarczy kolejną partię radiolinii cyfrowych

Transbit Sp. z o.o. dostarczy do Wojska Polskiego 14 kompletów radiolinii R-450A-02c. Fot. Transbit Sp. z o.o.

22 grudnia Inspektorat Uzbrojenia poinformował o podpisaniu umowy z firmą Transbit Sp. z o.o. w sprawie zakupu na potrzeby Wojska Polskiego kolejnej partii radiolinii cyfrowych R-450A w wersji 02c wraz z zestawem antenowym.

Umowa jest wynikiem negocjacji, które rozpoczęły się pomiędzy stronami 30 lipca bieżącego roku. Zamawiający nie podał daty podpisania umowy – wiadomo, że ma ona wartość 7,5 mln złotych z VAT. Przedmiotem umowy jest czternaście kompletów radiolinii R-450A-02c. Sprzęt, wraz z zestawami antenowymi, ma zostać zainstalowany w stacjonarnych węzłach teleinformatycznych. Zastosowanie procedury negocjacji z wybranym podmiotem jest motywowane utrzymaniem standaryzacji w powyższym segmencie wyposażenia.


Pierwsze radiolinie cyfrowe rodziny R-450 zostały wprowadzone do Sił Zbrojnych w listopadzie 2005 roku. Planowane do zamówienia urządzenia mają otrzymać nowe oprogramowanie, poza którym będą takie same jest sprzęt zamówiony w ramach umowy z października 2015 roku. Dodatkowo w ostatnich latach Transbit Sp. z o.o. realizował dwie inne umowy na dostawy radiolinii (obie zawarte w 2018 roku) - obejmowały one 39 sztuk modelu R-450A, 3 modelu R-450A-01 oraz ponad 80 kompletów R-450A-02c.

Radiolinie rodziny R-450A przeznaczone są do budowy linii radiowych dużej pojemności (High Capacity Line of Sight – HCLOS). Pracują w III rozszerzonym paśmie częstotliwości (III+ wg Enhanced Eurocom System). Należą do najnowszej generacji urządzeń o programowanych metodach modulacji (Software Radio). Mogą być stosowane zarówno w systemach stacjonarnych, jak i w aparatowniach polowych systemów łączności różnych szczebli (np. RWŁC 10/T). Ich zaletą jest lekka antena o szerokiej wiązce, co umożliwia wykorzystanie lekkich tanich masztów o wysokości 24 metrów. Dzięki zaawansowanym metodom transmisji możliwe jest osiąganie dużych zasięgów.


reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

One comment on “Transbit dostarczy kolejną partię radiolinii cyfrowych”

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc