Zaloguj

Transbit dostarczy kolejną partię radiolinii cyfrowych

Transbit Sp. z o.o. dostarczy do Wojska Polskiego 14 kompletów radiolinii R-450A-02c. Fot. Transbit Sp. z o.o.

22 grudnia Inspektorat Uzbrojenia poinformował o podpisaniu umowy z firmą Transbit Sp. z o.o. w sprawie zakupu na potrzeby Wojska Polskiego kolejnej partii radiolinii cyfrowych R-450A w wersji 02c wraz z zestawem antenowym.

Umowa jest wynikiem negocjacji, które rozpoczęły się pomiędzy stronami 30 lipca bieżącego roku. Zamawiający nie podał daty podpisania umowy – wiadomo, że ma ona wartość 7,5 mln złotych z VAT. Przedmiotem umowy jest czternaście kompletów radiolinii R-450A-02c. Sprzęt, wraz z zestawami antenowymi, ma zostać zainstalowany w stacjonarnych węzłach teleinformatycznych. Zastosowanie procedury negocjacji z wybranym podmiotem jest motywowane utrzymaniem standaryzacji w powyższym segmencie wyposażenia.


Pierwsze radiolinie cyfrowe rodziny R-450 zostały wprowadzone do Sił Zbrojnych w listopadzie 2005 roku. Planowane do zamówienia urządzenia mają otrzymać nowe oprogramowanie, poza którym będą takie same jest sprzęt zamówiony w ramach umowy z października 2015 roku. Dodatkowo w ostatnich latach Transbit Sp. z o.o. realizował dwie inne umowy na dostawy radiolinii (obie zawarte w 2018 roku) - obejmowały one 39 sztuk modelu R-450A, 3 modelu R-450A-01 oraz ponad 80 kompletów R-450A-02c.

Radiolinie rodziny R-450A przeznaczone są do budowy linii radiowych dużej pojemności (High Capacity Line of Sight – HCLOS). Pracują w III rozszerzonym paśmie częstotliwości (III+ wg Enhanced Eurocom System). Należą do najnowszej generacji urządzeń o programowanych metodach modulacji (Software Radio). Mogą być stosowane zarówno w systemach stacjonarnych, jak i w aparatowniach polowych systemów łączności różnych szczebli (np. RWŁC 10/T). Ich zaletą jest lekka antena o szerokiej wiązce, co umożliwia wykorzystanie lekkich tanich masztów o wysokości 24 metrów. Dzięki zaawansowanym metodom transmisji możliwe jest osiąganie dużych zasięgów.


reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

One comment on “Transbit dostarczy kolejną partię radiolinii cyfrowych”

  • Reklama Kongsberg
  • reklama Telesystem

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc