Zaloguj

Tor testowy KMW zagrożony

19 września niemieckie media poinformowały o tym, że dalsze istnienie toru testowego firmy Krauss-Maffei-Wegmann w Allach (Allach-Untermenzing to dzielnica Monachium) stoi pod znakiem zapytania.

Działacze partii Zieloni (Bündnis 90/Die Grünen), wchodzący w skład rady miasta Monachium, chcą aby funkcjonowanie istniejącego od 1964 r. obiektu zostało poddane rygorystycznym ograniczeniom. Zieloni mieli podjąć te działania po wpłynięciu około 600 skarg mieszkańców miasta narzekających na hałas dobiegający z toru testowego, na którym odbywają się próby m.in. ciężkich pojazdów gąsienicowych, w tym czołgów Leopard 2A7V. Według jednej z propozycji tor miałby być używany jedynie od poniedziałku do piątku od 9.00 do 17.00.

Zieloni wyrazili też wątpliwości związane z poziomem generowanego hałasu. Sprzeciw wobec pomysłu wyraził koalicjant Zielonych, SPD – przedstawiciele Socjaldemokratycznej Partii Niemiec obawiają się, że wprowadzenie ograniczeń może zagrozić nawet 1600 miejscom pracy związanym z torem testowym i innymi instalacjami przemysłowymi w Allach. Jednocześnie zgadzają się z tym, że ochrona mieszkańców przed hałasem jest ważna, potrzeba jednak „sprawiedliwego kompromisu”, a nie radykalnych działań. Przedstawiciele innej partii, Unii Chrześcijańsko-Społecznej (CSU), wyrazili nawet obawę o możliwość przeniesienia ośrodka do Francji. Nie ma na razie informacji, jak potoczą się dalsze losy batalii o przyszłość obiektu, w którym niemiecka firma testuje swoje produkty.

(Bartłomiej Kucharski) Foto: KMW
reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg
  • reklama Telesystem

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc