Zaloguj

Thales zmodernizuje indonezyjską fregatę

10 marca Thales poinformował o podpisaniu umowy z władzami Indonezji w sprawie realizacji programu modernizacji fregaty rakietowej KRI Usman Harun – jednej z trzech należących do typu Bung Tomo.

Powyższa umowa była jednym z elementów wizyty króla Holandii w Indonezji. W jej ramach Thales wraz z firmą Len Industri zrealizuje projekt modernizacji jednostki – strona holenderska dostarczy i zainstaluje na pokładzie okrętu system kierowania walką TACTICOS, wielofunkcyjną stację radiolokacyjną Smart-S Mk.2, system kierowania ogniem STIR EO Mk.2, a także system Vigile Mk.2. Całość prac ma zostać zrealizowana do końca 2023 roku i pozwoli na wydłużenie eksploatacji jednostki. Nie można wykluczyć, że w kolejnych latach obie strony podpiszą umowy dotyczące modernizacji pozostałych dwóch fregat tego typu.

Fregaty typu Bung Tomo zostały zbudowane w stoczni BAE Systems w Scotstoun na zamówienie Brunei, jednak nigdy nie zostały odebrane przez klienta. Cała trójka została sprzedana do Indonezji w 2012 roku, a do służby wcielono je w lipcu 2014. Zbudowane na początku wieku nie były dotychczas modernizowane, obok wymiany systemów elektronicznych Indonezja rozważa także (częściowe) przezbrojenie – m.in. wymianę systemu przeciwlotniczego Sea Wolf na Sea Ceptor bądź MICA VL.

(ŁP) Foto: Marynarka Wojenna Indonezji
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc